ارز ۴۲۰۰ تومانی باعث قاچاق دارو شده است

ارز ۴۲۰۰ تومانی باعث قاچاق دارو شده است

به گزارش انجمن وارد کنندگان مواد شیمیایی استان تهران به نقل از مهر؛ مهدی طغیانی در گفت‌وگو  درباره حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو، گفت: اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالاهای اساسی زمینه ایجاد رانت و فساد را فراهم کرده است و کمیسیون اقتصادی مجلس به دنبال حذف آن است.

وی ادامه داد: ارز ۴۲۰۰ تومانی ناکارآمد و غیر شفاف است. سالانه میلیاردها دلار از اموال بیت المال نصیب دلالان و سوداگران می‌شود، مدل حمایتی دولت باید تغییر کند و به صورت مستقیم از مصرف کننده حمایت کند.

نماینده مردم اصفهان تصریح کرد: دولت باید ارز ۴۲۰۰ تومانی را حذف کند و یارانه‌ای که به واردکننده‌ها داده می‌شد را به صورت شفاف به خود مردم بدهد.

وی با بیان اینکه ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو هم باید حذف شود، گفت: در حال حاضر شاهد قاچاق دارو از ایران به کشورهای همسایه هستیم. ازجمله مهمترین دلایل این موضوع قیمت پایین دارو در ایران به دلیل اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به آن است.

طغیانی تصریح کرد: ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو باید حذف و در مقابل سطح پوشش بیمه‌ای دارو گسترده‌تر شود به عبارتی منابع مالی حاصل از حذف ارز دارو باید به بیمه‌ها داده شود در این صورت با سازوکار بیمه به صورت شفاف از مصرف کننده‌های واقعی دارو حمایت می‌شود.WhatsApp chat