تفاهم‌نامه‌ها

تفاهم نامه ها

آزمایشگاه‌های تخصصی مواد:

تفاهم نامه‌هایی که انجمن با آزمایشگاه‌هایی در کشور دارد، به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد که در زمان کمتری کالاهای خود را برای وارد کردن به کشور تحت آزمایشات مختلف قرار دهند.
علاوه بر این ممکن است هزینه‌های این اقدام نیز تا حدودی کاهش داشته باشد.
ضمنا در مواردی که احتمال تقلب وجود داشته باشد، نظر این آزمایشگاه‌ها در دادگاه مورد توجه قرار خواهد گرفت.

رتبه‌بندی شرکت‌ها:

انجمن واردکنندگان مواد شیمیایی استان تهران با یکی از مراجع رتبه‌بندی تفاهم‌نامه‌ای را به امضا رسانده است که فرایند رتبه‌بندی را برای اعضای انجمن با سرعت بیشتری به انجام برساند.
گفتنی است رتبه‌بندی شرکت‌ها می‌تواند تاثیر مستقیمی بر اعتبار حقوقی آنها در فرایندهای دولتی و نظارتی داشته باشد.

مرکز داوری:

پیرو تفاهمنامه همکاری انجمن واردکنندگان موادشیمیایی استان تهران و مرکز داوری اتاق بازرگانی تهران  در تاریخ ۰۲/۱۲/۹۹ به اطلاع می رساند اعضا میتوانند کلیه اختلافات و دعاوی ناشی از قرارداد ها یا موارد مرتبط به آن از جمله مذاکرات مقدماتی، انعقاد، اعتبار، فسخ، نقض، تفسیر و همچنین کلیه متفرعات آن به شرط ( پیشنهادی) داوری جهت درج در قراردادها به دفتر مرکز داوری اتاق بازرگانی تهران ارجاع نمایند که بر طبق قواعد داوری آن با رأی یک یا سه داور (برحسب اهمیت دعوا و به تشخیص و انتخاب مرکز داوری) بصورت قطعی و لازم الاجراء حل و فصل گردد.

شایان ذکر است از مهمترین مزایای داوری میتوان به کم هزینه بودن آن نسبت به مراجع قضایی، کاهش زمان رسیدگی به شکایات و اتلاف وقت کمتر و همچنین در نظر گرفتن ۲۰ درصد تخفیف برای اعضای محترم انجمن اشاره کرد.

http://arbitration.tccim.ir/

WhatsApp chat