انعقاد قرارداد واردات ۶ میلیون دوز واکسن کرونا از سوی بخش‌ خصوصی/ کارگران خط تولید واکسینه می‌ شوند

انعقاد قرارداد واردات ۶ میلیون دوز واکسن کرونا از سوی بخش‌ خصوصی/ کارگران خط تولید واکسینه می‌ شوند

رئیس اتاق بازرگانی تهران از انعقاد قرارداد واردات ۶ میلیون دوز واکسن کرونا توسط بخش خصوصی برای واکسیناسیون کارگران خطوط تولید خبر داد.

به گزارش انجمن وارد کنندگان مواد شیمیایی استان تهران به نقل اکسپورتنا: مسعود خوانساری در نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: اگر مراحل اداری این قرارداد انجام شود واکسنها به تدریج و مرحله به مرحله وارد کشور می‌شود که البته در این مرحله هدف این است که بخش تولید و به ویژه کارگران را واکسینه کنیم تا خللی در تولید ایجاد نشود.

وی با بیان اینکه ارز اختصاص داده شده برای واردات این واکسن ارز آزاد است وی افزود انتظار ما این است صاحبان مشاغل و کارخانه ها هزینه تامین واکسن ها را تامین کند تا هزینه به کارگران تامین نشود.

خوانساری ادامه داد: البته فکر می کنم این کار اجرایی شود؛ چراکه سلامتی کارگران منجر به رونق کارخانه و چرخش تولید خواهد شد که البته هر مدیری این هزینه‌ها را خود تقبل کند.

خوانساری گفت: اتاق بازرگانی به عنوان مسئولیت اجتماعی خود به این ماجرا ورود کرد تا با توجه به تاکید رئیس جمهور مبنی بر کمک بخش خصوصی برای واردات واکسن به کمک دولت بشتابد از این رو از ابتدای سال بخش خصوصی به ویژه  شرکتهای معتبر واردات و ساخت دارو دعوت کردیم تا به سرعت فعال و جدی وارد این عرصه شوند زیرا بیشتر شرکت های تولید کننده واکسن، واکسن های خود را به فروش رسانده بودند.

وی افزود: شرکت های یاد شده با توجه به اعتباری که داشتند در این عرصه ورود و تقبل کردند که منفعت و سودی از واردات واکسن نداشته باشند و این واکسن ها را با قیمت تمام شده عرضه کنند که امیدواریم با مجوزهای صادر شده از سوی وزارت بهداشت این واکسن‌ها به زودی وارد و با نظارت ستاد کرونا توزیع شود.WhatsApp chat